Wykonanie specjalnego masażu gorącymi kamieniami wymaga zastosowania do tego odpowiednich akcesoriów. Podstawą są oczywiście właściwe kamienie, które będą łatwo się nagrzewały i trzymały ciepło, aby można było przeprowadzić z nimi ten relaksujący i prozdrowotny masaż, który obecnie jest coraz częściej wybierany przez klientów. Gdy jako masażysta chce się oferować masaż gorącymi kamieniami, kurs jest niezbędny, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat tego zabiegu i nauczyć się go wykonywać profesjonalnie.

Odpowiednie kamienie

Jak zostało wskazane, bardzo ważny jest wybór odpowiednich kamieni. W tradycji masażu stosuje się przede wszystkim kamienie bazaltowe, które są pozostałością aktywności wulkanicznej – mają intensywnie czarny kolor i przy tym świetnie trzymają ciepło. Można je szybko nagrzać nad świeczką lub też w specjalnych urządzeniach do tego przeznaczonych.

Dostępne w sprzedaży kamienie bazaltowe do masażu są zawsze gładko szlifowane, mają owalny kształt i najlepsze są w tym przypadku płaskie kamienie, ponieważ łatwiej je wtedy układać na ciele. Powinny mieć też regularny kształt, aby nie przewracały się i był stabilne. Gładka powierzchnia pomaga w łatwym przesuwaniu kamieni po ciele. Kamienie zazwyczaj kupuje się w zestawie, gdzie są one podzielone według wielkości, zatem jeżeli poszukuje się większej liczby kamieni, trzeba zaopatrzyć się w kilka zestawów lub też znaleźć specjalistyczny sklep, aby można było dobrać je do swoich potrzeb.

Ile kosztują kamienie?

Zakup kamieni bazaltowych do masażu nie jest związany z bardzo dużymi kosztami. Woreczek kamieni na sam początek to wydatek około 20-30 złotych, więc nie jest to wysoka kwota. Gdy jednak poszukuje się bogatszego zestawu wraz z podgrzewaczem przeznaczonym do nagrzewania kamieni, wtedy trzeba przygotować się już na około 650 złotych, ale w zestawie dostanie się kilkadziesiąt różnych kamieni, więc jest to idealna propozycja dla profesjonalnych salonów masażu. Kamienie można również zakupić przez internet.