Nowe spojrzenie na pomoc psychologiczną

Kondycja psychiczna Polaków pozostawia wiele do życzenia. Sporo mówi się o tym, że nie powinna być tematem tabu, wielu osobom nadal wydaje się jednak, że jest jednym z tych tematów, których nie należy poruszać. Na szczęście, ostatnie lata to okres istotnych zmian w tym zakresie.
Psychoterapeuta Łomianki zwraca uwagę na to, że spora jest w tym zasługa osób, które znamy z pierwszych stron gazet. O problemach psychicznych, w tym zwłaszcza o mitologizowanej ciągle depresji, coraz częściej mówią już nie tylko sportowcy, ale również aktorzy, piosenkarze, modelki, a nawet osoby związane ze światem biznesu. Ich relacje są coraz bardziej autentyczne, a to sprawia, że osoby wiodące „normalne” życie, mogą się z nimi utożsamiać. Dostrzegają, że choć same warunki pojawienia się problemu są inne, objawy wydają się zbliżone do tych, które i one dostrzegają. W rezultacie, choć sytuacji ciągle nie można określić mianem idealnej, ulega ona poprawie.
Dziś wizyta u psychoterapeuty jest zresztą łatwiejsza do przeprowadzenia niż kiedykolwiek wcześniej. Mnożą się gabinety prywatne, pojawia się też możliwość odbycia spotkania z lekarzem online, bez konieczności wychodzenia z domu. Takie udogodnienia przełamują obawy i pozwalają na lepsze radzenie sobie z niepewnością.