Psycholog dla dziecka Gdynia

Wychowanie dziecka w XXI wieku to nie lada wyzwanie. Już od najmłodszych lat nasze pociechy zmagają się z zaburzeniami żywienia, nadmiarem bodźców, a nawet uzależnieniami od Internetu. Aby przywrócić dziecko do normalnego funkcjonowania warto zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Psycholog dla dziecka Gdynia, to miejsce, gdzie rodzice i dzieci z Trójmiasta odzyskają wiarę w normalne funkcjonowanie w rodzinie, czy grupie rówieśników. Na kilku, a w razie potrzeby kilkunastu spotkaniach dowiemy się, czy nasze dziecko jest dotknięte zaburzeniami rozwoju. Jeśli tak, zostanie skierowane na odpowiednią terapię, na przykład zajęcia wspomagające integrację sensoryczną.

Jeśli okaże się, że dziecko jest zdrowe, psycholog dla dziecka Gdynia udzieli nam wskazówek, jak radzić sobie z dzieckiem trudnym. Musimy pamiętać, że dzieci, których zachowanie jest nieakceptowalne, bardzo często są osobami o bardzo wysokiej wrażliwości i wymagają jeszcze więcej troski i miłości. Psycholog będzie rozmawiał z dziećmi i rodzicami a na podstawie obserwacji problemu wskaże szereg praktycznych porad, jak na co dzień radzić sobie w rodzinie, aby normalnie funkcjonować. Pójście za poradami specjalistów i drożenie w życie proponowanych rozwiązań może bardzo szybko zmienić postępowanie dziecka, dając rodzicom nadzieję na spokojne funkcjonowanie, zgodne z rozwojem dziecka.