Czy scaling naprawdę jest bezbolesny? Do niebolących i miłych technik skalingu, bez wątpienia zalicza się eliminowanie osadu, przy pomocy lasera, tzw. ultra-dżwiękami. Należy to do najkrótszych, najbardziej skutecznych a także najlepszych form scalingu, ale równocześnie jest to zabieg nader drogi, toteż jeżeli ma się zamiar systematycznie przybywać na zabiegi właśnie tego gatunku, należy liczyć się z wysokimi kosztami. Bezbolesny jest również podobny gatunek skalingu, tzw. ręczny. Ten rodzaj jest z pewnością dużo tańszy a niżeli scaling przy użyciu lasera jednak nie jest on tak samo precyzyjny, przez co musi być on na ogół kopiowany i przywracany.

Co świadczy o tym, że scaling to taka wspaniała metoda? Skaling to bez dwóch zdań nad zwyczaj technologiczna technika, która sprawia, że niwelowanie osadu jest krótkim i delikatnym zabiegiem. Być może nie każdy bywa u dentysty, żeby usunąć osad z zębów, w związku z czym na pewno mało kto wie, że prymitywne niszczenie kamienia nazębnego jest zabiegiem nadzwyczaj nieprzyjemnym. Mimo, ze, z zasady pokazywany jest on jak metoda nieboląca i krótka, to osoby, które doświadczyły zdzierania osadu z zębów, dłutem ze specjalnym gumą, wiedzą, iż podobne jest to bardziej do polerowania zębów papierem ściernym.
Jakie są skutki pozostawianie brudu z zębów? Jeśli będziemy igrali z kamieniem z zębów, niedokładnie czyścili jamę ustną, nie pozbywając się kamienia raz na pewien czas w gabinecie stomatologicznym, to możemy mieć bardzo duże problemy z bakteriami w naszej jamie ustnej, jak również z uszkodzeniami dziąseł. Nieusuwanie kamienia nazębnego skutkuje także obniżeniem się kości, zapaleniem przyzębia, odsłonięciem korzeni zębów, próchnicą, a w ostateczności stratą zębów.

Czym więc jest scaling? Skaling czy też scaling to nic innego, jak usuwanie kamienia nazębnego, który osadza się na każdych zębach bez zależności od tego czy myjemy zęby 2 razy dziennie czy 5 razy dziennie. Czemu scaling jest potrzebny? Skaling istotnie jest niezmiernie istotny dla zachowania prawidłowego współczynnika w buzi oraz trzymaniu dobrej czystości jamy. sadu z zębów nie da się usunąć samemu w domu lecz np. w gabinecie stomatologa we Wrocławiu, dlatego, że są to zmineralizowane pokłady nazębne, poprzez co pokład ten jest strasznie silny.